SAS International Eco Challenge 2009 Winner
Male Category
No
Bip No Name Time Remarks
1
232 PHILIP RONOH 2:07:25  
2
231 AHMAD LAMCHANAK 2:13:20  
3
230 RICHARD HABEYA 2:16:09  
4
145 JAYAKUMAR A/L RAMASAMY 2:17:21  
5
205 MOHD NAZRI AHMAD 2:25:00  
6
151 VIGNESWARAN A/L JAYKUMAR 2:27:50  
7
157 SANGGUP AK RICH 2:30:28  
8
204 MOHD ZUHAR ISMAIL 2:34:39  
9
236 IZHAR 2:36:56  
10
159 PAUL LIM SU SIANG 2:38:40  
Female Category
No
Bip No Name Time Remarks
1
226 TAN LEE CHIN 3:00:41  
2
223 MICHELLE TAN BEE KIANG 3:13:21  
3
228 LIM HUI NAA 3:52:28  
4
081 NOR HASYIKIN MOHD DIN 3:53:00  
5
221 FAZILAH ABDUL MANAN 4:02:33  
6
082 RUSIULIANEE MOHD YUSUF 4:28:06  
7
154 SITI NOR MAIZURAH JUSUH 4:28:07  
8
153 THALAGAVATHY SURIAKUMAR 4:29:29  
9
220 CHE ENGKU NOR AMIZA 4:51:34  
Tioman Result
Male Category
No
Bip No Name Time Remarks
1
272 PHILIP RONOH 2:14:33  
2
065 AHMAD LAMCHANAK 2:18:54  
3
060 RICHARD HABEYA 2:31:57  
4
274 MOHD AZUAN ASMUNI 2:34:01  
5
267 RAZALI TUMPUNG 2:44:12  
6
268 MOHD IDZHAR 2:46:36  
7
275 MUHAMMAD SAMALI 2:46:50  
8
263 NURADLI AZINHDIN 2:47:17  
9
247 SANGUP A/K RICHARD 2:48:21  
10
276 FAUZAN BIAAN 2:49:05  
Female Category
No
Bip No Name Time Remarks
1
229 NORHASYIKIN MOHD DIN 2:49:09  
2
237 LIM HUI NAA 2:57:38  
3
167 FARAH AMIRAH 2:58:46  
4
152 CHE ENGKU NOR AMIZA 3:09:45  
5
149 CHAN CHIN SHE 3:18:32  
6
141 ROHANAH ATAN 3:19:25  
7
133 HAMIDAH AHMAD SHAFAWI 3:21:06  
8
182 JOSEPHINE TAY MEE GEOK 3:24:05  
9
225 TEONG KAI LI 3:55:52  
10
174 GENEVIEVE LEE 4:26:00  
 
International Men Results
  POINTS   TIME      
No Total Tioman Name
Bera
Tioman
Total Country BiP No
1
158
80
Kiberess Kember
1:58:40
2:01:27
4:00:07
Kenya 595
2
156
76
Daniel Kipkemei Koringo
1:55:59
2:14:03
4:10:02
Kenya 593
3
154
78
Nicholas Merica Chemaringo
1:59:49
2:08:14
4:08:03
Kenya 596
4
148
74
Alex Melly
2:01:31
2:16:50
4:18:21
Kenya 597
5
142
72
Hillary Kipkemboi Lagat
2:19:48
2:17:19
4:37:07
Kenya 594
6
142
70
Dominic Langat
2:16:35
2:21:35
4:38:10
Kenya 606
7
136
68
Heidilee Mohamad
2:35:30
2:34:28
5:09:58
MAL 605
8
132
66
Yeo Kim Hong
2:41:54
2:38:31
5:20:25
Singapore 599
9
126
64
Abdul Rahman Abu Hassan
2:58:48
2:46:58
5:45:46
MAL 538
10
120
120
Mat Zainizam Mat Zain
2:55:35
3:05:02
6:00:37
MAL 543
International Ladies Results
  POINTS   TIME      
No Total Tioman Name
Bera
Tioman
Total Country BiP No
1
160 80 Nor Amelia Musa
2:55:32
2:13:47
5:09:19 MAL 56I
2
156 78 Beatrice Kapsoiyo
3:01:44
2:18:34
5:20:18 Kenya 602
3
148 74 Tahira Najmunisaa Bt Muhammad
3:37:20
2:36:11
6:13:31 MAL 603
4
148 72 Lian Bee Hoon
3:29:15
2:52:12
6:21:27 Singapore 600
5
148 76 Kamsiah Arifin
3:54:04
2:29:05
6:23:09 MAL 650
6
140 70 Chantel Wong
3:58:56
3:08:48
7:07:44 Singapore 601
7
134 68 Tan Suet Fong
4:10:30
3:19:28
7:29:58 Singapore 609
8
132 64 Noazlira Said
4:01:04
4:19:26
8:20:30 MAL 578
9
126 66 Nira Faziela Mohd Yazid
5:15:06
3:32:52
8:47:58 MAL 592
10
124 62 Sharon Yap Siew Fong
4:24:52
4:27:33
8:52:25 Singapore 607
 
 
 


Pahang State Gov Jabatan Taman Laut Angkatan Tentera Malaysia Polis Diraja Malaysia Kastam Diraja Malaysia Bomba dan Penyelamat Malaysia Jabatan Laut Malaysia Maritime Enforcement Agency Tioman Development Authority